دستگاه برش لیزر

دستگاه برش  لیزر

دستگاه برش لیزری که در بازار با نام دستگاه برش لیزر نیز شهرت دارد جهت برش و حکاکی لیزری فلزات و غیر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه ها در دو دسته بندی برش لیزر فلزات و غیر فلزات تقسیم می شوند. البته دستگاه های برش لیزری فلزات توانایی برش غیر فلزات را دارا می باشند ولی به دلیل قدرت زیاد پرتو لیزر ، امکان حکاکی بر روی مواد غیر فلزی در این دستگاه ها میسر نمی باشد. 
دستگاه  برش لیزری فلزات  به دلیل استفاده از تیوب لیزر ، پاور و چیلر قوی تر ، گرانتر از دستگاه های برش و حکاکی  لیزری غیر فلزات می باشند .
این نکته هم باید ذکر گردد که با ایجاد تغییر در تیوب لیزر و پاور دستگاه برش لیزر غیر فلزات و تبدیل آن به قدرت حداقل 150 وات ، امکان برشکاری فلزات تا قطر تقریبی 1 الی 1.5 میلی متر فراهم می گردد ولی قابلیت حکاکی لیزری بر روی غیر فلزات تقریبا غیر ممکن می گردد .
شرکت تابش لیزر ، تولید کننده و نمایندگی انحصاری فروش و خدمات دستگاه های برش لیزر و حکاکی TABESH  در ایران ، عراق ، افغانستان ، آذربایجان و ترکمنستان می باشد.
خرید از تابش لیزر
جهت مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید :

ارتباط با تابش لیزر
تلفن واحد فروش: 
(روی شماره ها کلیک نمایید)

آدرس : تهران - مرزداران ،خيابان جانبازان ، كوچه گلبرگ ،گلبرگ دوم ،پلاك ٥٤ ، طبقه دوم ، واحد ٤


مقایسه کالا (0)


دستگاه برش لیزری TB-1318

دستگاه برش لیزری TB-1318

  سطح کار : 180*130 cm توان و نوع تیوب لیزر:  100w-resi-w4 مادر بر: RDC 6442G - با مانیتور رنگی و سیستم پیش نمایش کار پورت ورودی..

230,000,000 تومان

دستگاه برش لیزری TB-1390

دستگاه برش لیزری TB-1390

سطح کار : 90*130 cm توان و نوع تیوب لیزر:  100 Reci-w مادر بر: RDC 6442G - با مانیتور رنگی و سیستم پیش نمایش کار پورت ورودی : Memory USB..

195,000,000 تومان

دستگاه برش لیزر فایبر فلزات RT-2513

دستگاه برش لیزر فایبر فلزات RT-2513

  توانایی برش فلزات و غیر فلزات سطح کار : 250*130 cm توان و نوع تیوب لیزر:  1000-500-300-150 Reci-w - فایبر مادر بر: RDC 6442G -..

1,200,000,000 تومان

نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید...

اینستاگرام

تبدیل دستگاه برش لیزر غیر فلزات به فلزات

یکی از سوال هایی که برای دارندگان دستگاه های برش لیزر وجود دارد این است که آیا می توان دستگاه برش لیزر غیر فلزات co2 را به دستگاه برش فلزات تبدیل کرد؟

در پاسخ باید گفت با اعمال تغییراتی در دستگاه لیزر co2 غیر فلزات می توان آن را به دستگاه برش و حکاکی فلزات تبدیل کرد.

برای این منظور باید تیوب دستگاه را به 130-150 تعویض کرد و همچنین پاور دستگاه را در صورت نیاز ارتقا داد و هد دستگاه را نیز تعویض نمود. در چنین حالتی دستگاه قابلیت برش استیل تا 1.5 میلی متر را دارد.

هد دستگاه برش لیزر فلزات

هد دستگاه برش لیزر فلزات قابلیت فوکوس اتوماتیک و تنظیم ارتفاع خودکار را دارا است و از نظر ساختار و جنس بدنه با هد های برش غیر فلزات متفاوت است.

در این سیستم  باید از دو گاز اکسیژن و نیتروژن استفاده کرد. گاز اکسیژن دقیقا باید به مرکز تابش لیزر تزریق گردد و گاز نیتروژن به اطراف محل تابش . 

سرمایی که گاز نیتروژن ایجاد می کند باعث جلوگیری از انحنا یا تغییر شکل اطراف محل برش می گردد . البته برخی فقط از پمپاژ هوا استفاده می کنند که روشی اصولی نیست و در کارهای دقیق و ظریف باعث خرابی قطعه کار می گردد.

آیا با تغییر دستگاه به برش فلزات امکان برش و حکاکی غیر فلزات نیز داراست؟

 عملا با این تغییر دیگر امکان حکاکی بر روی غیر فلزات را نخواهیم داشت ولی می توان از این دستگاه برای برش برخی از مواد غیر فلزی سخت مانند چوب ، سنگ و شیشه استفاده کرد.